کارگاه‌آموزشی بین‌المللی آنلاین

الگوسازی و دوخت کت یقه‌ای

ایران، تهران مردادماه 1402

International Online Workshop on Collar Jacket Pattern Making and Sewing.

درباره کارگاه‌آموزشی

در صنعت مد و فشن، راه بین ایده و اجرا بسیار مهم است. یک طراح باید مسیر تبدیل ایده به یک لباس را درک کند. با مهارت در الگوسازی و دوخت و در نظر گرفتن مسیر رسیدن به محصول نهایی در مرحله ایده پردازی، ایده اولیه شما، پخته و اجرایی می شود. در بین انواع استایل ها، طراحی و الگوسازی انواع کت ها بسیار حائز اهمیت است.
در این دوره الگوسازی و دوخت کت یقه ای از صفر تا صد آموزش داده می شود. این دوره برای کسانی مناسب است که طراحی و دوخت انواع دامن ها، مانتو، شلوار شومیز را بلد باشند برای مثال دوره ی مقدماتی مانتو و ورکشاپ شلوار را گذارنده باشند و می خواهند الگوکشی و دوخت انواع کت را به صورت حرفه ای یاد بگیرند.
رویدادهای آفام با همراهی و تدریس استاد کنت کینگ، طراح لباس و مد، نویسنده، یکی از ویراستاران مجله Threads و استاد محبوب موسسه فناوری مد در شهر نیویورک، برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی الگو سازی و دوخت کت یقه ای را در تابستان 1402 برگزار می نماید. این دوره مختص افرادی است که مهارت های تخصصی دوخت و الگوسازی را دارند و در سطح پیشرفته و از خیاطان باسابقه و یا طراحان حرفه ای لباس می باشند.
استاد کنت کینگ؛ دارای ۴۰ سال سابقه و متخصص خیاطی، مد و لباس در منتهن است. او همچنین در استودیوی خود در شهر نیویورک تدریس می کند و سفرهای زیادی به ایالات متحده دارد و تکنیک های خیاطی فیتینگ و کوتور را آموزش می دهد. او در لباس های شب سفارشی تخصص دارد و طرح هایش در مجموعه های دائمی چندین موزه، از جمله موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن، موزه هنر لس آنجلس، موزه دی یانگ سانفرانسیسکو، و همچنین در بسیاری از مجموعه های خصوصی وجود دارد. کنت در سال ۲۰۱۳ میلادی جایزه یک عمر دستاورد انجمن حرفه ای های خیاطی و طراحی لباس را دریافت کرده است. او برای اولین بار در ایران قصد دارد تجربه های حرفه ای و تخصصی خود را با خیاطان و طراحان لباس ایرانی به اشتراک بگذارد. اولین دوره آموزشی به طراحی الگو سازی دوخت کت یقه ای اختصاص دارد که در طی ۸ جلسه آموزش آنلاین از مرداد ماه برگزار می گردد. نمونه طراحی‌های ایشان را در صفحات مجازی مؤسسه آفام می‌توانید مشاهده کنید. این کارگاه به‌تمامی طراحان لباس، مزون داران، مدرسین خیاطی، و خیاطان حرفه ای و نیمه حرفه ای پیشنهاد می‌گردد.

کنت کینگ

استاد کنت کینگ؛ دارای ۴۰ سال سابقه و متخصص خیاطی، مد و لباس در منتهن است. او همچنین در استودیوی خود در شهر نیویورک تدریس می کند و سفرهای زیادی به ایالات متحده دارد و تکنیک های خیاطی فیتینگ و کوتور را آموزش می دهد. او در لباس های شب سفارشی تخصص دارد و طرح هایش در مجموعه های دائمی چندین موزه، از جمله موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن، موزه هنر لس آنجلس، موزه دی یانگ سانفرانسیسکو، و همچنین در بسیاری از مجموعه های خصوصی وجود دارد. کنت در سال ۲۰۱۳ میلادی جایزه یک عمر دستاورد انجمن حرفه ای های خیاطی و طراحی لباس را دریافت کرده است.

در این کارگاه‌آموزشی موارد زیر آموزش داده میشود

  • دوخت صفر تا صد کت
  • دوخت یقه بلیزر
  • آسترکشی
  • دوخت آستین کتی
  • جیب فیلیتاب با لبه جیب و
  • کیسه جیب
جلسه اول
ساعت: 17-19
چهارشنبه 25 مردادماه 1402
جلسه سوم
ساعت: 17-19
دوشنبه 30 مردادماه 1402
جلسه پنجم
ساعت: 17-19
چهارشنبه 8 شهریورماه 1402
جلسه هفتم
ساعت: 17-19
دوشنبه 13 شهریورماه 1402
دوشنبه 23 مردادماه 1402
جلسه دوم
ساعت: 17-19
شنبه 28 مردادماه 1402
جلسه چهارم
ساعت: 17-19
دوشنبه 6 شهریورماه 1402
جلسه ششم
ساعت: 17-19
شنبه 11 شهریورماه 1402
جلسه هشتم
ساعت: 17-19

19.500.000 تومان